Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego / Olsztyn

Powrót

Obiekt

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie.

Opis inwestycji

Inwestor: Urząd Miasta Olsztyn

Plan zagospodarowania zakłada wykonanie kompleksu sportowego Stadionu we wschodniej części obszaru opracowania. Zespoły parkingów rozdzielono na odrębne strefy w bezpośrednim otoczeniu obiektu( północ i południe), obsługujące poszczególne wejścia na trybuny, plac miejski i przestrzeń parku. Przestrzeń pracy mediów została zorganizowana przy wydzielonym boisku treningowym w północnej części obszaru opracowania.

Zapewnienie rozdziału dostępności różnych rodzajów grup publiczności, piłkarzy, mediów i administracji zostało spełnione przez odpowiednie rozmieszczenie programu funkcjonalnego na różnych poziomach i podział zespołów parkingowych w sposób zapobiegający krzyżowaniu się dróg dojścia, obsługi i ewakuacji.

Stadion i jego otoczenie ukształtowano kompleksowo względem rzeźby terenu i kierunków napływu kibiców, przewidziano ruch kibiców po promenadzie okalającej na całym obwodzie stadion.

Dane liczbowe

Rozmiar:

  • 12 235 miejsc siedzących + 68 miejsca dla mediów

Po rozbudowie

  • 15 000 miejsc siedzących + 68 miejsca dla mediów.
  • Wymiary boiska głównego: 105x68m
  • Liczba boisk treningowych: 1
  • Łączna ilość miejsc parkingowych dla kibiców: 257 miejsc postojowych + 2 miejsca na autokary:

Realizacja

Przetarg

Aktualności

Lista aktualności

Salon sprzedaży oraz hala serwisowa Daimler Truck Polska Sp. z o.o.

Mieliśmy przyjemność wykonać dokumentację projektowo kosztorysową oraz pełnić Nadzór Inwestorski dla nowo powstałej inwestycji Daimler Truck Polska Sp. z o.o. . To kompleks, który zawiera dealersko-serwisową stację Mercedes-Benz Trucks oraz punkt sprzedaży sieci używanych pojazdów ciężarowych TruckStore.

Czytaj

Tym razem szkolenie z DYNAMO zakończyli architekci

Jakiś czas temu również architekci skończyli kolejny etap szkolenia w temacie „Tworzenie narzędzi do usprawniania i automatyzacji pracy projektowej w zakresie analiz nasłonecznienia, tworzenia zestawień elementów wyposażenia, oraz przegród budowlanych w Dynamo dla Revit”.

Czytaj

Kolejny etap szkolenia Dynamo dla konstruktorów

Kolejny etap to szkolenie dla naszych konstruktorów z temacie ” Tworzenia narzędzi do usprawniania i automatyzacji pracy projektowej w zakresie zbrojenia konstrukcji żelbetowych monolitycznych i prefabrykowanych, oraz budowy modeli koordynacyjnych w Dynamo dla Revit”. 

Czytaj

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności. Rozumiem