Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego / Olsztyn

Powrót

Obiekt

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy stadionu miejskiego w Olsztynie.

Opis inwestycji

Inwestor: Urząd Miasta Olsztyn

Plan zagospodarowania zakłada wykonanie kompleksu sportowego Stadionu we wschodniej części obszaru opracowania. Zespoły parkingów rozdzielono na odrębne strefy w bezpośrednim otoczeniu obiektu( północ i południe), obsługujące poszczególne wejścia na trybuny, plac miejski i przestrzeń parku. Przestrzeń pracy mediów została zorganizowana przy wydzielonym boisku treningowym w północnej części obszaru opracowania.

Zapewnienie rozdziału dostępności różnych rodzajów grup publiczności, piłkarzy, mediów i administracji zostało spełnione przez odpowiednie rozmieszczenie programu funkcjonalnego na różnych poziomach i podział zespołów parkingowych w sposób zapobiegający krzyżowaniu się dróg dojścia, obsługi i ewakuacji.

Stadion i jego otoczenie ukształtowano kompleksowo względem rzeźby terenu i kierunków napływu kibiców, przewidziano ruch kibiców po promenadzie okalającej na całym obwodzie stadion.

Dane liczbowe

Rozmiar:

  • 12 235 miejsc siedzących + 68 miejsca dla mediów

Po rozbudowie

  • 15 000 miejsc siedzących + 68 miejsca dla mediów.
  • Wymiary boiska głównego: 105x68m
  • Liczba boisk treningowych: 1
  • Łączna ilość miejsc parkingowych dla kibiców: 257 miejsc postojowych + 2 miejsca na autokary:

Realizacja

Przetarg

Aktualności

Lista aktualności

Biuro projektowe BAUREN – Szkolenie DYNAMO w środowisku AUTODESK REVIT

Po pierwsze, chcemy spełniać oczekiwania naszych klientów. Branża projektowa wciąż się rozwija, programy w których pracujemy również się zmieniają, dając nam nowe możliwości.

Po drugie my lubimy czuć się młodzi 😊
Dlatego  myśl słów Henrego Forda

“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary,
bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat.
Kto kontynuuje naukę pozostaje młody.
Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.“

Czytaj

Biuro prejektowe BAUREN – Szkolenie Revit w wersji 2023

W naszym biurze projektowym kładziemy ogromny nacisk na rozwój zespołu. Dlatego w ramach programu „Operator wsparcia finansowego MŚP w województwie Śląskim ”, którego dysponentem środków jest Operator Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A, skorzystaliśmy z dofinansowania na szkolenie dla naszego zespołu.

Czytaj

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności. Rozumiem